Tërmeti i madh që goditi Turqinë, shikoni si banorët e frikësuar dalin nga shtëpitë

Evropë

Tërmeti i madh që goditi Turqinë, shikoni si banorët e frikësuar dalin nga shtëpitë

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 08:31
Ilustrim

Turqia qendrore u godit sonte nga një tërmet i fuqishëm prej 5.1 ballësh.

Banorët e rajonit të Nidge të frikësuar lëshuan banesat e tyre dhe dolën në rrugë për t’i shpëtuar goditjeve tjera eventuale.

Ata që kapën momentin e goditjes shpërndanë videot edhe në rrjetet sociale.

Sipas asaj që raporton EMSC, epiqendra e tërmetit ka qenë 19 km në veri-lindje të qytetit Emirgazi, ndërsa është ndjerë edhe në zona të tjera.

Thellësia e lëkundjeve ka qenë 5 km.

Mediat turke nuk raportojnë për dëme materiale apo në njerëz, ndërsa ky është tërmeti i radhës që godet Turqinë brenda disa muajsh ku nuk kanë munguar as viktimat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat