Shifra alarmante/ 2,013 raste të reja dhe 101 viktima nga Covid në Greqi

Evropë

Shifra alarmante/ 2,013 raste të reja dhe 101 viktima nga Covid në Greqi

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 19:46
Foto ilustrim

Në 24 orët e fudnit, Greqia ka konfirmuar 2,013 raste të reja me koronavirus, 14 prej të cilave u zbuluan nga kontrollet në hyrje të vendit.

Me shifrat e sotme, numri total i të infektuarve në vend shkon në 101,287.

Nga to 53.1% janë burra, sipas të dhënave të ministrisë së Shëndetësisë në vend.

Po ashtu, brenda ditës, betejën me sëmundjen e humbën 101 persona të tjerë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat