Mblidhet KE, Oliver Varhelyi: BE në krah të partnerëve për të siguruar shpejt vaksinën anti-Covid

Evropë

Mblidhet KE, Oliver Varhelyi: BE në krah të partnerëve për të siguruar shpejt vaksinën anti-Covid

Më: 25 janar 2021 Në ora: 12:02
KE

Eurokomisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi, nëpërmjet një statusi në llogarinë e tij në Twitter ka bërë të ditur se ditën e sotme ai përfaqësoi Komisionin Europian në Këshillin e Punëve të Jashtme.

Varhelyi gjithashtu thotë se BE do të qëndrojë në krah të partnerëve të Ballkanit Perëndimor.

Ai poashtu tha se BE do të qëndrojë në krah të fqinjëve për të siguruar sa më shpejt një vaksinë anti-Covid.

Ai nënvizoi edhe shqetësimet mbi zhvillimet e fundit në lidhje me çështjet e kryeopozitarit rus, Aleksei Navalny.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat