​Në Itali, 541 viktima të reja nga COVID-19

Evropë

​Në Itali, 541 viktima të reja nga COVID-19

Më: 26 janar 2021 Në ora: 19:25
Foto ilustruese

Në Itali, 541 persona vdiqën nga pasojat e virusit korona, i cili është 100 më shumë se një ditë më parë, njoftoi sonte Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë ditës së kaluar, numri i pacientëve të ri gjithashtu u rrit, kështu që 10.593 raste të reja u regjistruan, raporton Reuters.

257.034 njerëz u testuan, sipas ministrisë. Që nga shkurti i vitit të kaluar, 86.422 njerëz kanë vdekur si pasojë e virusit, duke e bërë Italinë të dytën në Evropë dhe të gjashtën në botë. Në një vit, 2.486.000 njerëz u sëmurën me virusin korona në Itali.

Aktualisht, 21.355 persona janë në spital, nga të cilët 2.372 janë në kujdes intensiv.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat