Ky është trashëgimtari i Princit Phlip

Evropë

Ky është trashëgimtari i Princit Phlip

Më: 11 prill 2021 Në ora: 23:37
Familja mbertërore

Viteve të fundit pati debate të ndryshme, duke pyetur se cili nga djemtë e Princit Phlipi do ta trashëgojnë titullin pas vdekjes së tij.

Është përfolur që titulli automatikisht do t’i ipej Princ Edward, i cili është fëmija i vogël i Philip dhe Mbretëreshës Elizabeth ll.

Megjithatë, e vërteta duket se nuk është kështu.

Sipas një burimi, trashëgimtari i Princit do të jetë Charles, djali i madh i tyre.

Charles për momentin është Duka i Edinburgut, por që zëvendësuesi i tij do të jetë Edward.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat