Rritet numri i fataliteteve dhe infeksioneve në 24 orët e fundit në Itali

Evropë

Rritet numri i fataliteteve dhe infeksioneve në 24 orët e fundit në Itali

Më: 13 prill 2021 Në ora: 19:33
Ilustrim

476 qytetarë në Itali ndërruan jetë në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit. Numri sot ka pësuar një rritje të konsiderueshme krahasuar me dje që ishin 358 fatalitete.

Të infektuarit sot përtej Adriatikut ishin 13447 nga 304990 tamponë në total. Të hënën, infeksionet e reja ishin 9789 nga 190,635 teste.

Pra sot përpos rritjes së numrit të viktimave kemi edhe një kapërcim të shifrave të të infektuarve.

Aktualisht pacientët pozitivë me koronavirus në Itali janë 519220, 5197 më pak se dje. 3526 pacientë janë të shtruar në spitalet COVID në Itali.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat