Mbi 3 mijë raste të reja dhe 83 humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi

Evropë

Mbi 3 mijë raste të reja dhe 83 humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi

Më: 6 maj 2021 Në ora: 17:40
Foto ilustrim

Greqia vijon që të ketë një numër të lartë të rasteve të reja me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit sipas statistikave janë konfirmuar të infektuar me COVID 3421 raste të reja.

Statistikat bëjnë me dije se në orët e fundit kanë humbur jetën 83 persona dhe janë shtruar në kujdesin intensiv 754 pacientë.

Ndërkaq, nga fillimi i pandemisë e deri tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me COVID-19 ka shkuar në 355448 persona, mes të cilëve kanë humbur jetën 10487 qytetarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat