Merkel: Të gjithë të përkushtuar ndaj NATO-s - Bota Sot
Merkel: Të gjithë të përkushtuar ndaj NATO-s

Evropë

Merkel: Të gjithë të përkushtuar ndaj NATO-s

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 13:17
Kancelarja gjermane, Angela Merkel

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u tha sot gazetarëve në Bruksel se të gjithë janë të përkushtuar ndaj NATO-s në një sesion të jashtëzakonshëm të Aleancës.

Merkel tha se presidenti i SHBA-së Donald Tramp ngriti përsëri çështjen e një shpërndarjeje më të mirë të ngarkesave midis anëtarëve të NATO-s, për të cilat ai foli për muaj dhe se ata e njoftuan se ‘ishin në rrugë të drejtë’.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera