Një i zhdukur e 1600 të shpëtuar nga vërshimet në Francë - Bota Sot
Një i zhdukur e 1600 të shpëtuar nga vërshimet në Francë

Evropë

Një i zhdukur e 1600 të shpëtuar nga vërshimet në Francë

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 18:10
Francë

Një shtetas gjerman, rreth 70 vjeç, është zhdukur pas vërshimeve në Francë, ndërsa 1600 të tjerë janë evakuuar nga zonat e rrezikuara.

Këtë e kanë bërë të ditur autoritetet franceze, shkruan CNN.

I zhdukuri dyshohet të ketë rënë në lumin e shpejtë, Aube, në fshatin Rouvres-sur-Aube që gjendet në lindje të Francës.

Françoise Souliman, prefekt i krahinës Haute-Marne, i tha sot Agjencisë së Lajmeve Gjermane se disa zhytës dhe një helikopter janë duke u munduar ta gjejnë gjermanin e humbur.

Ndërsa 1600 të shpëtuarit janë larguar nga vendi për shkak të dëmeve që kanë shkaktuar vërshimet. Shpëtimtarët po qëndrojnë në gjendje gatishmërie në një zonë të përmbytur në jug të Francës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...