Shpërthim në Turqi, shtatë ushtarë të vrarë - Bota Sot
Shpërthim në Turqi, shtatë ushtarë të vrarë

Evropë

Shpërthim në Turqi, shtatë ushtarë të vrarë

Më: 4 tetor 2018 Në ora: 12:20
Shpërthim në Turqi

Shtatë ushtarë turq janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një shpërthim që ka ndodhur në provincën Batman, në juglindje të vendit.

Bomba shpërtheu pranë rrugës derisa po kalonte konvoji i ushtrisë turke.

Ajo është aktivizuar nga ekstremistët kurdë, transmeton Reuters.

Në operacionin e forcave turke janë arrestuar disa nga përgjegjësit lidhur me sulmin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...