Akademia Suedeze kërkon largimin e Frostenson, burri saj dyshohet për përdhunim - Bota Sot
Akademia Suedeze kërkon largimin e Frostenson, burri saj dyshohet për përdhunim

Evropë

Akademia Suedeze kërkon largimin e Frostenson, burri saj dyshohet për përdhunim

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 23:32
Ilustrim

Akademia Suedeze për ndarjen e Çmimit Nobel për Letërsi, ka kërkuar sot nga Katarina Frostenson, anëtare e Komitetit Nobel dhe gruaja e të dyshuarit për përdhunim, që të largohet nga trupi që aktualisht po përpiqet të rimarrë prestigjin e vet.

"Akademia mbështeti njëzëri rezolutën me të cilën Frostenson, iu kërkua të tërhiqet vullnetarisht nga akademi", njoftoi Akademia Suedeze.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...