Shkon në 17 numri i viktimave pas përmbytjeve në Itali - Bota Sot
Shkon në 17 numri i viktimave pas përmbytjeve në Itali

Evropë

Shkon në 17 numri i viktimave pas përmbytjeve në Itali

Më: 3 nëntor 2018 Në ora: 18:34
Itali

Në 17 ka shkuar numri i të vdekurve pas një jave përmbytjesh dhe moti të ligë ka bërë të ditur Agjencia Italiane për Mbrojtje Civile.

Era e fortë dhe shiu i madh i javës së kaluar ka shkatërruar një pjesë të Italisë dhe çoi në përmbytjet më të mëdha në Venecia të dekadës së fundit, njofton CNN.

Në rajonin verior të Venetos vlerësimet e dëmeve kanë arritur mbi një miliard euro, kurse shumë fshatra janë evakuuar për shkak të rrëshqitjeve të dheut.

Presidenti i Këshillit Rajonal të Venetos, Roberto Ciambetti ka bërë të ditur se afër 300 mijë pemë janë dëmtuar në këtë zonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...