Kosova, gati kundër Danimarkës dhe Bullgarisë - Bota Sot
Kosova, gati kundër Danimarkës dhe Bullgarisë

Futboll

Kosova, gati kundër Danimarkës dhe Bullgarisë

Më: 17 mars 2019 Në ora: 16:11
Kosova, gati kundër Danimarkës dhe Bullgarisë

Presidenti Agim Ademi ka takuar sot përzgjedhësin e Kombëtares, Bernard Challandes, të cilit ia shprehu mbështetjen e plotë të tij, të Komitetit Ekzekutiv dhe të stafit të Kombëtares për fillimin e misionit të ri në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2020. Në këtë takim ishte i pranishëm edhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, ku u diskutua çdo detaj sa i përket organizimit të dy ndeshjeve që i kemi para vetës, kundër Danimarkës dhe Bullgarisë, e me ç’rast u tha edhe një herë se do të vazhdojmë me krenari dhe përgjegjësi t’i përmbushim gjithsecili detyrat e tij. Pas takimit, presidenti Ademi dhe përzgjedhësi Challandes kanë vizituar edhe stadiumin “Fadil Vokrri” ku kanë parë nga afër gjendjen e fushës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...