Talenti i Chelsea, pasi e ftoi Anglia: Mendova se po bënin shaka me mua - Bota Sot
Talenti i Chelsea, pasi e ftoi Anglia: Mendova se po bënin shaka me mua

Futboll

Talenti i Chelsea, pasi e ftoi Anglia: Mendova se po bënin shaka me mua

Më: 18 mars 2019 Në ora: 21:04
Talenti i Chelsea, Callum Hudson-Odoi

Talenti i Chelsea, Callum Hudson-Odoi, ka mbetur i habitur me ftesën e Anglisë.

Ai tha gjatë ditës së hëne se në fillim mendonte se të gjithë po bënin shaka me të, por në fund doli të jetë e vërtetë dhe është i lumtur që do ta veshë fanellën e “Tre Luanëve”.

Gareth Southgate e ftoi 18-vjeçarin pasi mbrojtësi i Manchester United, Luke Shaë, është lënduar dhe është larguar nga lista.

“Ka qenë një ditë e çmendur, thirrja e parë në ekipin A është e mrekullueshme”, tha Odoi.

“Ka qenë një ditë e mundimshme sepse njëherë më është dashur të udhëtojë për t’u bashkuar me ekipin U-21 e më pas më thirren dhe jam shumë i lumtur që gjendem këtu”.

“Mendova se po talleshin me mua, isha i shokuar – s’mund ta besoja. Ëndrra më është bërë realitet”.

Callum Hudson-Odoi ka bërë 24 paraqitje për Chelsean këtë sezon në të gjitha garat. Ai ka shënuar 6 gola dhe ka dhuruar edhe gjashtë asiste.

Hudson-Odoi tani do të jetë nën urdhëratë e Southgate për dy ndeshjet kualifikuese për “Euro 2020” me Çekinë dhe Malin e Zi.

Anglia gjendet në Grupin A, ku bën pjesë edhe Kosova me Bullgarinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...