Rrahmani merr numrin 13 te Verona dhe zbulon ofertat që ka refuzuar - Bota Sot
Rrahmani merr numrin 13 te Verona dhe zbulon ofertat që ka refuzuar

Futboll

Rrahmani merr numrin 13 te Verona dhe zbulon ofertat që ka refuzuar

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 19:28
Amir Rrahmani

Amir Rrahmani javë më parë ka kompletuar transferimin tek skuadra e njohur italiane Verona nga kroatët e Dinamo Zagrebit.

Mbrojtësi i Kosovës ka folur si futbollist i Veronës, duke e cilësuar arritje të madhe në karrierë transferimin tek skuadra verdhekaltër.

Ish-lojtari i Drenicës, Partizanit e Dinamo Zagrebit ka zgjedhur numrin 13 në fanellë dje për këtë ka treguar arsyen.

“Po punojmë shumë fort. Të jem këtu në Verona është një arritje e madhe për mua. Seria A është një hap i rëndësishëm për karrierën time. Duhet të shpërblej besimin e drejtuesve. Duhet ta tregoj në fushë se jam në nivelin e duhur për t’i ndalur”, ka thënë fillimisht Rrahmani.

“Kam zgjedhur numrin 13 sepse është numri im i fatit, edhe pse për shumë njerëz është ters”, shtoi ai.

Tutje mbrojtësi i talentuar prishtinas ka thënë se ka refuzuar oferta nga Belgjika dhe Franca për t’u transferuar në Serie A.

“Zgjodha Veronën sepse është një skuadër e rëndësishme, ka fituar edhe kampionatin. Kisha oferta nga Belgjika dhe Franca por preferova të transferohem në Itali. Pika ime e fortë është loja në ajër”.

“Sa i përket skemave, jam i gatshëm të luaj edhe në mbrojtjen me tre, pavarësisht se zakonisht gjatë karrierës kam luajtur më shumë me katër”, përfundoi kapiteni i Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...