Skuadra italiane bëhet me gjashtë futbollistë shqiptarë - Bota Sot
Skuadra italiane bëhet me gjashtë futbollistë shqiptarë

Futboll

Skuadra italiane bëhet me gjashtë futbollistë shqiptarë

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 11:45
Skuadra italiane bëhet me gjashtë futbollistë shqiptarë

Drejtori sportiv, Igli Tare, vazhdon t’i mbledh futbollistët shqiptarë në skuadrën e Lazios.

Tashmë është konfirmuar edhe zyrtarisht. Angelo Ndrecka edhe zyrtarisht i është bashkuar skuadrës së Lazios, duke e shtuar në gjashtë numrin e futbollistëve shqiptarë në skuadrën italiane.

17-vjeçari ka kaluar nga Chievo, që ka rënë në Serie B, derisa kishte zhvilluar një ndeshje në Kampionatin italian.17-vjeçari është grumbulluar nga trajneri Alban Bushi te Shqipëria U-21, duke debutuar në barazimin 2:2 me Turqinë në udhëtim më 7 qershor.

Ndrecka do t’i bashkohet kështu futbollistëve të tjerë shqiptarë te Lazio, si Strakosha, Kalaj, Berisha, Durmishi dhe Alia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...