Ylli i Kosovës në formacionin e javës në Suedi - Bota Sot
Ylli i Kosovës në formacionin e javës në Suedi

Futboll

Ylli i Kosovës në formacionin e javës në Suedi

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 19:19
Ylli i Kosovës në formacionin e javës në Suedi

Qendërmbrojtësi i Kombëtares së Kosovës dhe Kalmarit, Fidan Aliti po shkëlqen në kampionin suedez.

Aliti e ka shndërruar veten në një lojtar standard te Kalmari, pas paraqitjeve konsistente javë pas jave.Madje, në ndeshjen e fundit, fitore 2:1 kundër AIK-ut, ai shënoi golin e dytë duke ia vulosur fitoren skuadrës së tij.

Paraqitja e tij fantastike në këtë ndeshje ia ka siguruar atij një vend në formacionin e javës të kampionatit suedez.

Lajm i mirë për Bernard Challandesin, para ndeshjeve kualifikuese të “Dardanëve” kundër Republikës Çeke dhe Anglisë në shtator.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...