Ribery tregon kush e bindi t’i bashkohet Fiorentinës - Bota Sot
Ribery tregon kush e bindi t’i bashkohet Fiorentinës

Futboll

Ribery tregon kush e bindi t’i bashkohet Fiorentinës

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 12:24
Franck Ribery

Franck Ribery ka zbuluar se Luca Toni e bindi t’i bashkohet Fiorentinës pasi është afër kompletimit të transferimit si lojtar i lirë.

Ribery mbërriti me stil në tokën italiane, duke udhëtuar me një avion privat me gruan Wahiba para se të përshëndetet nga qindra tifozë të Fiorentinas, dhe 36-vjeçari pranon se ish shoku i tij i skuadrës te Bayern Munich luajti një rol kryesor në lëvizjen e tij.

“Jam i lumtur, unë jam këtu me familjen time”, tha ai fillimisht.

“Unë kam biseduar me Fiorentinën për javën e kaluar, si dhe me Toni, i cili më tha se Fiorentina është një klub i shkëlqyeshëm në një qytet të bukur”.

“Jam i lumtur sepse më pëlqen të jem këtu, madje edhe gjuha. Nuk e kuptoj në mënyrë të përsosur, por është gjithçka e mirë”.

Francezi do të nënshkruajë një kontratë dy vjeçare me Viola dhe do të prezantohet nesër në orën 20:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat