Pepe: Emery më ka ndihmuar shumë - Bota Sot
Pepe: Emery më ka ndihmuar shumë

Futboll

Pepe: Emery më ka ndihmuar shumë

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 12:36
Nicolas Pepe ka folur fjalë të mira për trajnerin, Unai Emery

Transferimi i fundit i Arsenalit, Nicolas Pepe ka folur fjalë të mira për trajnerin, Unai Emery.

“Topçinjtë”, shpenzuan 75 milionë euro për sulmuesin e Bregut të Fildishtë dhe dy ndeshjet në Premier Ligë ai luajti si zëvendësues. 

Pepe ka thënë se tekniku spanjoll i ka ndihmuar shumë atij në përshtatjen e futbollit anglez.

“Ka qenë shumë mirë sepse Emery flet frengjisht, andaj ka qenë shumë e lehtë për të komunikuar. Jam i ri, strategjitë dhe taktikat janë të reja dhe është ndihmuese që trajneri me ndihmon. Gjithashtu është duke me ndihmuar të mësoj anglisht”, deklaroi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...