Reagojnë “Plisat” pas sulmit ndaj tifozit çek - Bota Sot
Reagojnë “Plisat” pas sulmit ndaj tifozit çek

Futboll

Reagojnë “Plisat” pas sulmit ndaj tifozit çek

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 20:07
Pamje nga vendi i ngjarjes

Videoja e sulmit ndaj një tifozi çek u publikua sot në faqen e tifozëve “Plisat”, mirëpo kryetari i këtij grupi, Albert Kastrati, është distancuar nga ky sulm, duke thënë se postimi është bërë nga një person i paautorizuar.

Pas fitores 2:1 të Kosovës kundër Çekisë në “Fadil Vokrri”, dy tifozë e grushtuan një çek, i cili fillimisht ua zgjat atyre dorën për t’u përshëndetur, para se ata të dy ta sulmojnë atë.

Kjo video u publikua në faqen e grupit “Plisat”, mirëpo u fshi pas pak minutash.

Por, kryetari i “Plisave”, Kastrati, është distancuar nga ky sulm dhe ka thënë se postimi është bërë nga një person që s’është i autorizuar nga faqja.

Reagimi i plotë i Kastratit:

Urime Kosovë Zemra e SHQIPËRISË

4-1tash rradhen e ka Franca

Pak me pare, ne faqen tone, eshte postuar nje video ne te cilen shihen dy persona duke e sulmuar nje tifoz qek.

Grupi yne distancohet nga ai sulm, sepse ne nuk ishim pjesmarres ne te, ndersa postimi i videos eshte bere nga dikush i cili pa autorizim ka hyre ne faqen tone. Ne jemi duke e kerkuar personin apo grupin i cili e ka thyer faqen tone.

Nuk eshte hera e pare dhe as menyra e vetme qe kundershtaret tane gjejne, per te prishur imazhin e grupit me te madh ne shqiptari, duke perdorur metodat me te uleta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...