Aguero thyen rekordin e Wayne Rooney - Bota Sot
Aguero thyen rekordin e Wayne Rooney

Futboll

Aguero thyen rekordin e Wayne Rooney

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 16:39
Sergio Aguero

Sergio Aguero ka thyer një rekord të mbajtur nga Wayne Rooney për t’u bërë lojtari i parë që shënoi në secilën nga gjashtë ndeshjet hapëse të një sezoni në Premierligë, për Manchester Cityn.

Argjentinasi është në formë të jashtëzakonshme në ndeshjen ndaj Waford që po zhvillohet aktualisht, ku ka shënuar dy gola nga pesë deri tani.

Aguero, golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave për skuadrën e Pep Guardiolës, ka shënuar në gjashtë ndeshje radhazi në kampionatin anglez duke thyer rekordin e sulmuesit.

Ai e nisi ndaj West Ham, ku shënoi nga 11-metërshi në ndeshjen e parë në Premierligë.

Që nga ajo kohë, ai ka shënuar kundër Tottenham, Bournemouth, Brighton dhe Norwich.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...