Real Madrid mendon për merkato, shënjestron dy talentët më të përfolur - Bota Sot
Real Madrid mendon për merkato, shënjestron dy talentët më të përfolur

Futboll

Real Madrid mendon për merkato, shënjestron dy talentët më të përfolur

Më: 21 tetor 2019 Në ora: 11:55
Real Madrid mendon për merkato, shënjestron dy talentët më të përfolur

U premtua një revolucion këtë sezon, por Real Madrid vazhdon me avazin e vjetë – një paqëndrueshmëri e dukshme.

Presidenti Florentino Perez ka dhënë ultimatum që skuadra e tij të përmirësohet, sidomos  pas shpenzimeve të bëra  gjatë merkatos  verore.

Bordi i ‘Los  Blancos’ po ndjek nga afër situatën e dy talentëve më të përfolur në Evropë kohëve të fundit.

Bëhet fjalë për anësorin e Borussia Dortmund Jadon Sanco dhe sulmuesin e Salzburg, Erling Braut Haaland.

Sancho është shprehur haptazi se dëshiron të largohet gjatë verës, kurse Haaland do të mirëpriste oferta nga një klub siç është gjiganti spanjoll.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat