Ky është baneri më i bukur i vendosur në Prishtinë para ndeshjes Kosovë-Angli - Bota Sot
Ky është baneri më i bukur i vendosur në Prishtinë para ndeshjes Kosovë-Angli

Futboll

Ky është baneri më i bukur i vendosur në Prishtinë para ndeshjes Kosovë-Angli

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 16:18
Ilustrim

Kombëtarja e Kosovës në futboll sot me fillim nga ora 18:00 zhvillon ndeshjen rekreative kundër Anglisë, pasi tashmë gjithçka është vendosur në grup.

Mikpritja e popullit  ndaj atij anglez ishte e jashtëzakonshme, me qytetin që u mbulua nga flamujt e banerët ku u urua mirëseardhja e mysafirëve.

Sidoqoftë, baneri që është vendosur jashtë një lokali të kryeqytetit mund të jetë më i miri nga dhjetra të tjerë sa janë vendosur.

“Faleminderit dhe respekt,” shkruhet fillimisht.

“Të dyja jashtë BE-së. Së bashku në Euro2020, derisa të takohemi atje, mirësevini në Kosovë.”

Image

Thjesht brilante, apo jo?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat