Solskjaer tregon pse humbën nga Liverpooli, e përmend edhe Mourinhon - Bota Sot
Solskjaer tregon pse humbën nga Liverpooli, e përmend edhe Mourinhon

Futboll

Solskjaer tregon pse humbën nga Liverpooli, e përmend edhe Mourinhon

Më: 19 janar 2020 Në ora: 21:55
Ole Gunnar Solskjaer

Ole Gunnar Solskjaer është ndarë i kënaqur me performancën që skuadra e tij e tregoi kundër Liverpoolit, ani pse u mposhtë me rezultat 2-0

Derbi më i madh në Ishull i takoi Liverpoolit që fitoi me rezultat 2-0 me golat e Van Dijk dhe Salah.

Pas ndeshjes Solskjaer ka thënë se skuadra e tij performoi mirë, por se nuk kishin cilësi në përfundimin e aksioneve.

“Mendoj se në pjesën e dytë performuam vërtet mirë kundër një skuadre të mirë dhe në një vend të vështirë. Ne nuk kishim cilësi me përfundimin ose kalimin e topave,” ka thënë trajneri i ‘Djajve të Kuq’.

Tutje Solskjaer tha se performanca e skuadrës së tij sot ishte shumë më e mirë se e skuadrës së Mourinhos.

“Performanaca jonë në Anfield sot ishte më e mirë se ajo e Mourinhos vitin e kaluar,” shtoi Solskjaer.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat