Juventus - Roma, formacionet e mundshme - Bota Sot
Juventus - Roma, formacionet e mundshme

Futboll

Juventus - Roma, formacionet e mundshme

Më: 22 janar 2020 Në ora: 10:05
Foto ilustrim

Sot do të zhvillohet çerekfinalja e dytë e Kupës së Italisë ndërmjet Juventusit dhe Roma.

Të dy skuadrat do të tentojnë kalim tutje, kështu që të trajnerët kanë vendosur të nisin ndeshjen me formacionet më të mira të mundshme.

Tek Roma tash e disa kohë mungon Nicolo Zaniolo për shkak të një lëndimi të cilin e ka pësuar dhe gjithashtu mungon Edin Dzeko.

Formacionet e mundshme:

Juventus (4-3-3): Buffon; Danilo, De Ligt, Rugani, Cuadrado; Bentacur, Pjanic, Mautidi; Dybala, Higuain, Ronaldo.

Roma (4-2-3-1): Lopez; Florenzi, Mancini, Smalling, Kolarov; Cristante, Diaëara; Under, Pellegrini, Kluivert; Kalinic.

Ndeshja mes Juventusit dhe Romës zhvillohet me fillim nga ora 20:45 dhe fituesi i kësaj ndeshje do të ndeshet me fituesin e çerekfinales tjetër mes Torinos dhe Milan, ndeshje kjo e cila zhvillohet javën e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat