“Who Cares” quhet kënga e videoklipit më të ri të këngëtares dhe politikanes shqiptaro-zvicerane, Kështjella Pepshi - Bota Sot
“Who Cares” quhet kënga e videoklipit më të ri të këngëtares dhe politikanes shqiptaro-zvicerane, Kështjella Pepshi

Diaspora

“Who Cares” quhet kënga e videoklipit më të ri të këngëtares dhe politikanes shqiptaro-zvicerane, Kështjella Pepshi

Nga: N.M Më: 10 gusht 2020 Në ora: 17:03
Kështjella Pepshi

Gjenevë, 10 gusht -"Unë ëndërroj një Grammy" («Ich träume von einem Grammy») eshte ky titulli i gazetes me te madhe në Zvicer "Blick" qe pas prezentimit te yjeve boterore ne faqet e kesaj gazete prestigjioze, kesaj radhe kishte zgjedhur kengetaren dhe politikanen e njohur shqiptaro-zvicerane Keshtjella Pepshin ("Miss Kosova-Univers-2010-Las Vegas), shkruan gazeta kombëtare "Bota sot" nga Zvicra

Miss Kosova dhe politikania e CVP, Kështjella Pepshi duan të fillojnë si këngëtare. Politikan, model, ish-miss: Kështjella Pepshi nga Heimberg BE ka shumë talent. Tani vendasja kosovare dëshiron të festojë suksesin si këngëtare. (Miss Kosovo und CVP-Politikerin Kështjella Pepshi will als Sängerin durchstarten Politikerin, Model, Ex-Miss: Kështjella Pepshi aus Heimberg BE hat viele Talente. Jetzt will die gebürtige Kosovarin als Sängerin Erfolge feiern.) ka shkruar gazeta e njohur zvicerane "Blick", transmetion "Bota sot".

Dhe mu keto suksese te bukoroshes sone, poltikanes dhe tashme kengetares sone ne Zvicer KLeshtejella Pepshit na nxitit qe te zhvillojme nje inerviste eksluzive ne Gjeneve, ne Hotelin e "President Wilson" aty ku Fan Noli kishte kerkuar nga OKB te njihet shtetin shqiptare ne vitin 1912!

Bota Sot: E nderuar Pepshi, e nisim biseden nga aktualiteti me ju ne skenen muzikore. Kemi pare nje vidoclip te juaj te kenges me te re "Who Cares". Eshte kjo risia dhe surpriza e radhes per kete vere per fansat, djekësit e juaj per kete sezon veror?

Kështjella Pepshi: Kënga " Who Cares" dhe videoklipi është një surprizë, pas këngës time të parë " Too many miles " dhe tre Cocera-ve. Por, jo vetëm kaq, unë po vi me një risi tjetër, më një baladë kësaj vere, për fansat e mij.

Bota Sot: Veq kenges, aktualisht me cfare merret "Miss Kosova-Univers-2010" (Las Vegas-2010) ?

Kështjella Pepshi: Mee projektet e mia muzikore, po përgadis një album.

Image

Bota Sot: Meqe permendet politiken, ju jeni aktive edhe ne poltiken zvicerane apo?

Kështjella Pepshi: Po, mirem edhe me politikë. Pasi unë jam kryetare e degës së CVP, HEIMBEG, Kanton Bern.

Bota Sot: Flitet se ne Zvicer jane rreth 300 mije shqiptare. Cili ehste imazhi i tyre sot. Jane te integfruasr mire ne shoqerine helevetike?

Kështjella Pepshi: Komuniteti ynë në Zvicër, është komunitet fzqishem i integruar. Kjo tregon se rinia jonë jan yje sporti, yje muzikor, kryetare parlamenti kantonal etj.etj.

Bota Sot: Meqense jeni shipoatreme origjine nga Kosova. Zhvillime t efundsit ne Kosovë duket t'mos jene te mira jo vetem per nga koronavirusi por edhe nga politika, kui per cdo 3-4 muaj nderrohen qeveritë cka ka ngecur integrimet e keitj vendi ?

Kështjella Pepshi: politika në vendlidje po na zhgënjen. Këtu po e përmbledhi më një thënje te Pestalozzi: Pa edukimin politik, populli sovran është një fëmijë që rrotullohet me zjarr dhe vë në rrezik çdo shtëpi! (Ohne politische Erziehung ist das souveräne Volk ein Kind, das mit dem Feuer spilt und jeden Aungenblick sein Haus in Gefahr bringt)

VIDEO Klipi i kenges se fundit "Who Cares" te kengetares se mjohur shqiptaro-zvicerane Keshtjella Pepshi e cila ka bere jehone ne mediat zvicerane!..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat