Testi i alkoolit jo i rregullt - Bota Sot
Testi i alkoolit jo i rregullt

Futboll

Testi i alkoolit jo i rregullt

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 11:53
Testi i alkoolit jo i rregullt

Më 11 korrik të këtij viti mesfushori kroat i Interit, Marcelo Brozovic u ndalua nga Policia e Milanos, pasi kishte kaluar me semafor të kuq dhe më pas i ishte nënshtruar testit të alkoolit, ku kishte rezultuar se kishte konsumuar pak mbi masën e lejuar.

Masa e marrë ndaj kroatit ishte një gjobë dhe pezullim i lejes së drejtimit, ndërsa edhe klubi i Interit reagoi duke gjobitur Brozovic, për sjelljen e gabuar dhe shembullin aspak të denjë që kishte dhënë.

Megjithatë Brozovic apeloi vendimin dhe arriti të marrë sërish mbrapsht patentën e tij, pasi avokati i tij Danilo Buongiorno kishte arsyetuar se testi i alkoolit kishte treguar për një konsum shumë pak mbi normën dhe se duhej llogaritur edhe toleranca që parashikohet për shkak të gabimit të testit.

Tani mesfushori 27-vjeçar i Interit do të ketë sërish mundësi të shëtisë me makinën e tij nëpër rrugët e Milanos, ndërsa menjëherë pas datës 11 korrik, reagoi duke premtuar se nuk do të konsumojë më alkool, por vetëm ujë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat