City eliminon Bournemouthin dhe kualifikohet në raundin tjetër të EFL Cup

Futboll

City eliminon Bournemouthin dhe kualifikohet në raundin tjetër të EFL Cup

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 22:54
Foto Ilustrim

Manchester City është kualifikuar në raundin e katërt të EFL Cup (Carabao Cup) pas fitores (2-1) ndaj Bournemouth.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 18-të me golin e Liam Delap që u asistua nga Phil Foden.

Skuadra mysafire ia doli ta barazonte rezultatin pas katër minutash (22’) përmes golit të Sam Surridge.

Sidoqoftë, vendasit u rikthyen në pjesën e dytë për ta shënuar golin e dytë dhe të fitores me anë të Phil Foden (75’).

Me këtë fitore, Manchester City kualifikohet në raundin e katërt të EFL Cup (1/8 e finales), ku do të luajë përballë Burnleyt. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat