Pesë skuadra me pikë të njëjta prijnë në grupin A dhe B të Ligës së Parë të Kosovës

Futboll

Pesë skuadra me pikë të njëjta prijnë në grupin A dhe B të Ligës së Parë të Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 25 tetor 2020 Në ora: 20:11
Pesë skuadra me pikë të njëjta prijnë në grupin A dhe B të Ligës së Parë të Kosovës

Në grupin B të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, tre skuadra kanë pikë të njëjta, Flamurtari i Prishtinës prinë me 13 pikë, pasojnë Vitia dhe Ulpiana, kjo e fundit ka një takim me pak.

Në grupin A, Malisheva dhe Onix prijnë me nga 13 pikë.  

Rezultatet, grupi A
Drenasi-Liria 0:2
Malisheva-Vëllaznimi 1:0
Trepça-Istogu 1:1
Onix-Vushtrria 2:1
Dukagjini-A&N 1:0

Image

Tabela në grupin A

Rezultatet, grupi B
KEK-u-Vllaznia 1:1
2 korriku-Kika 2:0
Ferizaj-Flamurtari 1:1
Vitia-Ramiz Sadiku 1:0
Ulpiana-Dardana nëser

Image

Tabela në grupin B

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat