Rexhep Papazi - lojtar i sakrificës në Gjeneratën e Republikës 

Futboll

Rexhep Papazi - lojtar i sakrificës në Gjeneratën e Republikës 

Nga: Kemajl Goca Më: 29 tetor 2020 Në ora: 18:43
Rexhep Papazi - lojtar i sakrificës në Gjeneratën e Republikës 

Vitet e 90-ta, kanë qenë vitet më të errëta për popullin shqiptarë të Kosovës, ku përjetuan terrorin e paparë të pushtuesit serb!

Sportistët shqiptarë u përballen me shantazhe dhe kërcënime të llojllojshme të okupatorit serb.

Rexhep Papazi i takon Gjeneratës së Republikës. Ai ka qenë ndër futbollistët më të mirë në vitet e 90-ta.

Papazi asnjëherë nuk u ndal por me shumë shokë i rezistuan regjimit kriminal serb. Ata me sukses zhvilluan garat e Republikës së Kosovës në vitet më të rënda, por krenar që ia dolën me sukses.

Papazi ndihet i lumtur se në kushte të vështira dhe vazhdimisht kanë qenë të rrezikuar nga milicia serbe, por ia dolën të luajnë me sukses në fusha të improvizuara dhe e mbajtën gjallë futbollin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat