Dortmund presin që norvegjezi do të qëndrojë edhe për edicionin 2021/22

Futboll

Dortmund presin që norvegjezi do të qëndrojë edhe për edicionin 2021/22

Më: 3 mars 2021 Në ora: 12:53
Dortmund presin që norvegjezi do të qëndrojë edhe për edicionin 2021/22

Erling Haaland është një prej sulmuesve më të kërkuar në Evropë dhe për këtë janë të vetëdijshëm klubi i Borussia Dortmundit, shkruan “Goal”.

Dortmund presin që norvegjezi do të qëndrojë edhe për edicionin 2021/22 në “Signal Iduna Park” dhe se ai bën pjesë në planet afatgjate te tyre, insiston drejtori i klubit Sebastian Kehl.

Haaland është një nga sulmuesit më të kërkuar në botë dhe në rast se klubi gjerman nuk kualifikohet për në Ligën e Kampionëve ai mund të largohet.

Kehl thotë se janë duke punuar që të bëjnë një marrëveshje me sulmuesin dhe se pretendon se Haaland mund të mbetet në Dortmund.

“Ne presim nga ai që të qëndrojë edhe pas afatit veror dhe të bëhet lojtar edhe më i mirë tek ne”, tha Kehl.

Sulmuesi i Kombëtares së Norvegjisë është duke u kërkuar nga Real Madrid, Barcelona dhe dy klubet angleze Manchester United dhe Manchester City.

Haaland në këtë edicioni i ka shënuar 33 gola në 31 ndeshje në të gjitha garat për Borussian.

Dortmund momentalisht ndodhen në pozitë të pestë në Bundesligë dhe 13-të pikë larg liderit Bayern Munchen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat