Gjimshiti asiston në golin e dytë, Atalantën demolon Crotonen 

Futboll

Gjimshiti asiston në golin e dytë, Atalantën demolon Crotonen 

Nga: K.Goca Më: 3 mars 2021 Në ora: 22:33
Gjimshiti asiston në golin e dytë, Atalantën demolon Crotonen 

Crotone do ta ketë të vështirë që të mbetet në Serie A, duke iu referuar paraqitjeve të tyre deri me tash. 

Crotone në udhëtim pësoi humbje të thellë me rezultat 5:1 nga Atalanta, në takimin që u zhvillua në Bergamo. 

Për Atalantën shënuan Gosens (12'), Palomino (48'), Muriel (50'), Iliçiç (58'), Miranchuk (85') dhe për Crotonen Simy (23').

Në minutën e 48-të, shqiptari Berat Gjimshiti që u paraqit standard, asistoi dhe Palomino realizon për 2:0. Pas 25 jave në Serie A,

Atalanta përforcon vendin e katërt me 49 pikë dhe Crotone është në fund me 12 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat