Premierliga jep lajmin e madh për tifozët!

Futboll

Premierliga jep lajmin e madh për tifozët!

Më: 14 mars 2021 Në ora: 09:02
Foto ilustrim

Shefi ekzekutiv i Premierligës, Richard Masters thotë se shpreson se në dy ndeshjet e fundit të këtij sezoni do të jenë të pranishëm plotë 10 mijë tifozë.

Premierliga kishte vendosur që t’i kthente tifozët në numër të limituar që nga 17 maji i vitit 2021 duke rishikuar gjithmonë situatën me pandemi.

Fundjava e fundit e sezonit në ligën angleze do të luhet më 23 maj dhe kështu pritet të ketë edhe tifozë të pranishëm, për çdo skuadër që është vendase.

“Shpresojmë që dy ndeshjet e fundit të sezonit tonë do të kenë deri në 10,000 mbështetës për klubet vendase. Ne duhet t’i kalojmë ato hapat e parë në hartën rrugore për të arritur atje, por do të jetë një finale fantastike deri në fund të sezoni”, tha Masters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat