Formacionet zyrtare, Juventus – Genoa

Futboll

Formacionet zyrtare, Juventus – Genoa

Më: 11 prill 2021 Në ora: 14:05
Foto ilustrim

Në luftën për pozitën e dytë në tabelë me Milanin, Juventusi do të përballët sot me fillim nga ora 15: me Genoan.

Kjo ndeshje është e vlefshme për xhiron e 30 të Serie-A dhe zhvillohet në stadiumin “Alianz Arena” përcjellë KosovaPress.

Kjo ndeshje vjen pas asaj fitoreje të rëndësishme ndaj Napolit dhe një tjetër tre pikësh është shumë i mirëseardhur për trajnerin Andrea Pirlos.

Ja formacionet zyrtare të dy skuadrave:

JUVENTUS (4-4-2): Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Danilo; Kulusevski, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Morata, Ronaldo.

GENOA (3-5-2): Perin; Masiello, Radovanovic, Criscito; Biraschi, Behrami, Badelj, Rovella, Zappacosta; Scamacca, Pandev

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat