Tuchel nuk e pëlqen lojtarin

Futboll

Tuchel nuk e pëlqen lojtarin

Më: 23 prill 2021 Në ora: 11:29
Tuchel nuk e pëlqen lojtarin

Tammy Abraham ishte sulmuesi kryesor i Chelseat derisa në krye të skuadrës ishte trajneri Frank Lampard.

Por me largimin e trajnerit anglez gjëra kanë ndryshuar për të keq për sulmuesin shtatlartë.

Ardhja e trajnerit gjerman Thomas Tuchel nuk i ka pëlqyer fare Abrahamit, i cili tanimë nuk po ka hapësira të shumta në formacion.

Tuchel nuk e pëlqen lojtarin dhe në Angli është raportuar se Chelsea e ka nxjerr në shitje atë.

23-vjeçari është duke u kërkuar nga Leicester City dhe West Ham United, derisa Chelsea synon të përfitojë 40 milionë euro nga shitja e tij.

Abraham këtë edicion ka zhvilluar 30 ndeshje me ‘The Blues’, ku ka shënuar 12 gola dhe ka gjashtë asistime.

Që nga ardhja e trajnerit gjerman Thomas Tuchel, Abraham ka luajtur vetëm në gjashtë ndeshje ku ka shënuar katër gola dhe që të gjithë në kuadër të FA Cup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat