Richards: Unë e kisha kokën në duar

Futboll

Richards: Unë e kisha kokën në duar

Më: 9 maj 2021 Në ora: 11:28
Richards: Unë e kisha kokën në duar

Micah Richards, ish-bashkëlojtari i Agueros tha se penalltia ishte vendim i keq dhe nuk mund të besonte kur 32-vjeçari e humbi atë.

Manchester City u mposht 1:2 nga Chelsea dhe e shtyu festën e titullit për disa ditë.

Suarez kërkoi penallti, kështu ia ktheu Ter Stegen

Në fund të pjesës së parë, Aguero e pati mundësinë ta dyfishonte epërsinë nga penalltia, por e humbi duke e provuar stilin “Panenka”.

“Unë e kisha kokën në duar, nuk mund ta besoja se ai e bëri këtë, është thjesht një penallti e keqe”, tha Micah Richards në Sky Sports.

“Ai e bënte këtë në stërvitje por asnjëherë nuk shënonte, kështu që nuk e di pse e ka provuar” – u shpreh Richards.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat