Derbi gëzon Halilin

Futboll

Derbi gëzon Halilin

Më: 13 maj 2021 Në ora: 23:28
Derbi gëzon Halilin

Sot është luajtur edhe derbi i fundit i kryeqytetit për këtë sezon. Partizani dhe Tirana janë ndarë në paqe në “Air Albania”. Takimi ka përfunduar në shifrat 0-0, megjithëse raset dhe nervi i derbit nuk kanë munguar aspak përgjatë lojës. Por ky barazim vjen më tepër si një humbje për ekipin e Partizanit.

Tirana i dërgon të kuqtë një hap pas në luftën për titull, teksa tashmë renditen 4 pikë pas Teutës në klasifikim. Ndërkohë kjo pikë është e vlefshme për bardheblutë, që mbeten ende në garë për një vend në Kupat e Europës sezonin e ardhshëm. Në përfundim të 90 minutave protagonistët e derbit të kryeqytetit kanë dhënë intervistat e tyre për “Gol pas goli” në “Supersport”.

Halili (Presidenti i Tiranës): “Për ndeshjen e sotme jam shumë i kënaqur. Për të vetmen arsye se skuadra luajti mirë. Tregoi që ka këllqe për të vazhduar dhe për të ecur edhe në kampionatin e ardhshëm.

Llogaritë për titull tani dihen, kanë mbaruar, ka shumë kohë. Megjithatë ne vazhdojmë ecim para. Kemi treguar që jemi një skuadër, që rrallë kush e bën këtë, që respekton deri në fund kampionatin”.

Demi (Presidenti i Partizanit): “Normal që jam i zgjënjyer. Rastet i kishim, s’bëmë dot gol. Ka edhe tre ndeshje. Deri sa Tirana luan për titull, ne nuk luajmë? Thonë që laun. Do luftojmë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat