UEFA nuk toleron më

Futboll

UEFA nuk toleron më

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 11:26
UEFA nuk toleron më

E nisi Kristiano Ronaldo duke larguar shishet e Coca-Cola në konferencë dhe më pas vazhdoi si një trend i ndjekur nga Pogba me shishen e birrës, Lokateli dhe së fundmi trajneri i Rusisë. 

Po ashtu edhe lojtari i Ukrainës, Jarmolenko (këta të fundit në fakt ishin pronCoca-Colës dhe birrës).

Gjithsesi, në vazhdim UEFA ka paralajmëruar gjoba në rast se lojtarët merren me sponsorat para tyre duke qenë se deri tani ka toleruar dhe nuk ka ndërmarrë asnjë veprim penalizues.

Gjoba të cilat do të shkonin për federatat përkatëse, ndërsa UEFA bën të ditur se sponsorat janë shumë të rëndësishëm në të tilla kompeticione.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat