Ramos: Ka bërë një gabim të madh

Futboll

Ramos: Ka bërë një gabim të madh

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 17:10
Ramos: Ka bërë një gabim të madh

Lamtumira e Sergio Ramos nga Real Madrid ka befasuar botën e futbollit.

Jo të gjithë kanë qenë dakord me vendimin e spanjollit për ta avzhduar karrierën diku tjetër.

Marca ka intervistuar “komshinjtë e tij” në Camas, vendlindja e lojtarit, të cilët banojnë afër shtëpisë së prindërve dhe familjarëve të tij.

“E kuptojmë zgjedhjen e tij. Kishte ardhur momenti të ndahej me blancos. Por Sergio ka akoma edhe 2-3 vite në nivele të larta. Këtu në Camas e mbështesim”, ka thënë një nga komshinjtë.

Megjithatë, një tjetër ka patur mendim të kundërt: “Ka gabuar gjithçka. E duam, është një madrilen, por ka gabuar. Mendoj se duhet ta kishte mbyllur karrierën me Real Madrid”.

Domethënë, jo të gjithë e kanë pritur mirë vendimin e Gran Capitan për ta vazhduar karrierën me një ekip tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat