Eskalon Mourinho, ofendon mbrojtësin e Romës: Zgjohu o k**!

Futboll

Eskalon Mourinho, ofendon mbrojtësin e Romës: Zgjohu o k**!

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 23:18
Jose Mourinho

Roma zhvilloi ditën e djeshme një test miqësore me skuadrën hungareze të Debrecenit, ndeshje ku verdhekuqtë triumfuan me rezultatin 5-2.

Tekniku Jose Mourinho testoi të gjithë skuadrën, teksa një pjesë loje luajti dhe mbrojtësi i Kombëtares,

Marash Kumbulla. Në minutën e 42-të të takimit ndodhi një episod interesant ku protagonist u bë Mourinho dhe mbrojtësi i Romës, Darbo.

Tekniku portugez ishte mjaft i irrituar me performancën e lojtarit të tij, duke ju drejtuar me fjalët ‘’Zgjohu o k**’’ në italisht. Episodi ka bërë xhiron e rrjetit duke treguar dhe një herë karakterin e Mourinhos i cili gjithmonë bëhet protagonist.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat