Milani triumfon ndaj Monzës në duelin special

Më: 8 gusht 2023 Në ora: 23:33
Trofeu

U zhvillua sot në mbrëmje, dueli special mes Monzës dhe Milanit, i vlefshëm për trofeun “Berluskoni”, teksa ishin kuqezinjtë e Piolit ata që arritën të ngrinin lartë trofeun, duke triumfuar me 11-metërsha (6-7). Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 1-1, teksa të dyja golat u shënuan në pjesën e parë.

Fillimisht ishte Pulisiç që në minutën e 29-të, gjeti golin e parë me fanellën e Milanit, ndërkohë që Kolpani barazoi shifrat në minutën e 32-të.

Fragmenti i dytë i ndeshjes nuk prodhoi gola, teksa për sa i përket penalltive, i vetmi që gaboi në radhët e Mozës ishte futbollisti Birindeli.

Vlen të theksohet fakti se ish-presidenti i ndjerë, Silvio Berluskoni është historia e Milanit dhe Monzës dhe konceptimi i trofeut “Silvio Berluskoni” është pasojë e natyrshme e saj.

Në këtë duel të dy skuadrat veshën fanella me një logo të veçantë dhe me qëllim të veçantë bamirës.