Epoka e re e Spanjës nis pikërisht në “Wembley” kundër Anglisë, formacionet zyrtare - Bota Sot
Epoka e re e Spanjës nis pikërisht në “Wembley” kundër Anglisë, formacionet zyrtare

Futboll

Epoka e re e Spanjës nis pikërisht në “Wembley” kundër Anglisë, formacionet zyrtare

Më: 8 shtator 2018 Në ora: 20:13
Foto nga ndeshja e kaluar

Spanja do ta nisë një epokë të re me Luis Enriquen në krye pikërisht në stadiumin e famshëm “Wembley në Londër, në një ballafaqim ndaj gjysmëfinalistit të Kupës së Botës Rusia 2018, Anglisë, në Grupin 4 të Ligës së Kombeve.

Spanjollët janë të gatshëm ta nisin një fazë të re në futbollin e tyre, pas eliminimit të hershëm nga Kupa e Botës këtë verë, me më pak posedim të topit dhe lojë më direkte nën urdhrat e trajnerit të ri Luis Enrique, raporton Express.

Anglia do të jetë nikoqire e Spanjës në “Wembley” në kuadër të ndeshjes së tyre hapëse në Grupin 4 të Ligës A në Ligën e Kombeve, e cila nis në orën 20:45.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Anglia:

Image

Spanja:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...