Shqiptaret e Spanjës përkrahën fituesen e Kupës së Kosovës - Bota Sot
Shqiptaret e Spanjës përkrahën fituesen e Kupës së Kosovës

Hendboll

Shqiptaret e Spanjës përkrahën fituesen e Kupës së Kosovës

Nga: K. Goca Më: 3 shkurt 2019 Në ora: 14:20
Shqiptaret e Spanjës përkrahën fituesen e Kupës së Kosovës

Kudo që shkon në botë ka shqiptarë dhe kudo që janë i përkrahin klubet shqiptare që zhvillojnë ndeshje në ato shtete.

Një përkrahje iu dha edhe klubit të Istogut, fitueses së Kupës dhe kampiones vjeshtore të Istogut, e cila u eliminua nga garat e Challenge Cup në hendboll (femrat). Istogu sfidën e parë e humbi me 40:9, kurse të dytë me 21:13, që të dyja u zhvilluan në Malaga.

“KHF Istogu bashkë me shqiptaret në Malaga”, shkruan Doruntina Demiraj, hendbolliste e Istogut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...