Shqiptarja me stil të ri, e vetmja që ka luajtur në garat më të larta

Hendboll

Shqiptarja me stil të ri, e vetmja që ka luajtur në garat më të larta

Nga: Kemajl Goca Më: 15 mars 2020 Në ora: 11:54
Shqiptarja me stil të ri, e vetmja që ka luajtur në garat më të larta

Hendbollistja e mirënjohur shqiptare, Dijana Ujkiq, ka një veshje pak me ndryshe, me stil të ri.

Një veshje që i shkon fortë për trupin e cila po i përcjellë me vëmendje zhvillimet e fundit në tërë botën.

Ajo është pjesë e skuadrës rumune Magura Cisnadie dhe luan për kombëtaren e Malit të Zi.

Është shqiptarja e vetme në hendboll që ka luajtur në nivelet më të larta, në Championa League, në kampionate evropiane e botërore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat