Kasim Kamenica, Hasan Bajrami, Alfred Llazari, pjesë e një klubit të madh jashtë Kosovës, në vitin 1985 - Bota Sot
Kasim Kamenica, Hasan Bajrami, Alfred Llazari, pjesë e një klubit të madh jashtë Kosovës, në vitin 1985

Hendboll

Kasim Kamenica, Hasan Bajrami, Alfred Llazari, pjesë e një klubit të madh jashtë Kosovës, në vitin 1985

Nga: Kemajl Goca Më: 26 prill 2020 Në ora: 18:28
Kasim Kamenica, Hasan Bajrami, Alfred Llazari, pjesë e një klubit të madh jashtë Kosovës, në vitin 1985

Ish hendbollistët e njohur, pak kush që nuk ka dëgjuar për karrierën e bujshme të tyre, në vitin 1985, nuk ishin pjesë e klubit ferizajas, që atëkohë quhej Borci, por në klubin e madh maqedon, Pelisteri nga Manastiri. 

Është fjala për Kasim Kamenicën, ish portier i gjeneratës së artë të ish Borcit të Ferizajt, atëkohë trajner në Pelister.

Ndërsa Bajrami dhe Llazari, si hendbollist në vitin 1985.

Në një fotografi sa një mijë fjalë, tre anëtarë të ish Borcit të Ferizajt që kanë luajtur në Pelisterin e asaj kohe, që ishte superfuqi në elitën e hendbollit ish jugosllav.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat