Lojtari që habiti botën, ja arsyeja

Hendboll

Lojtari që habiti botën, ja arsyeja

Nga: K.Goca Më: 21 janar 2021 Në ora: 12:31
Lojtari që habiti botën, ja arsyeja

Hendbollisti kongolez është një hit i vërtetë i Kampionatit Botëror të hendbollit. 

Me 137 kilogramë, ai shënoi lehtësisht gola, por nuk është i vetmi. Gjatë historisë, kemi pasur atletë të shumtë, të cilët, pavarësisht peshës së tyre të madhe, kanë arritur karriera të respektueshme ...

Kjo u vërtetua në Kampionatin Botëror që po mbahet në Egjipt nga hendbollisti i Kongos Gauthier Mvumbi Thierry, i cili shënoi 13 gola ndaj Danimarkës, Argjentinës dhe Bahrejnit.

Ai lëvizi shkëlqyeshëm, shënoi golan dhe asistoi.

Por nuk do të kishte asgjë të çuditshme po të mos ishte pamja e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat