Kryeministri Albin Kurti bisedon me lojtaret e Kosovës

Hendboll

Kryeministri Albin Kurti bisedon me lojtaret e Kosovës

Më: 4 qershor 2021 Në ora: 21:16
Kryeministri Albin Kurti bisedon me lojtaret e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar me zëvendësministren për Kulturë, Rini dhe Sport, Daulina Osmani, bisedon me lojtaret tona, Arlinda Hajdari, Mirjeta Bytyqi e Areta Istrefi. 

"Kryeministri Kurti e përcolli nga afër ndeshjen e Kosovës me Luksemburgun që i takon eliminatoreve për Euro 2022.

Faleminderit kryeministër për vizitën", shkruan në faqen e FHK-së.

Kosova ka shënuar fitore me rezultat 33:27 ndaj Luksemburgut.

Kosova renditet më vend të dytë me 4 pikë në grupin 1 të parakualifikueseve për Kampionatin Evropian në hendboll.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat