Edi Kolgeci apo njeriu që i dha shpirt Prishtinës - Bota Sot
Edi Kolgeci apo njeriu që i dha shpirt Prishtinës

Hendboll

Edi Kolgeci apo njeriu që i dha shpirt Prishtinës

Nga: Kemajl Goca Më: 31 dhjetor 2017 Në ora: 13:23
Edi Kolgeci

Viti 2017 u karakterizua me shumë ngjarje interesante mbase edhe me disa befasi për të mirë. Njeriu që meriton notën 10-she pa dyshim është Edi Kolgeci.  Ai emërohet kryetar i klubit të hendbollit Prishtina (meshkujt) dhe i dha shpirt skuadrës.

E para, me prurjen e kryetrajnerit të ri Verim Zherka, ishte hapi më i madh dhe që skuadra përfitoi shumë.

Fakti më i mirë është, se janë nënkampion vjeshtor apo kanë 13 fitore, 1 humbje dhe 26 pikë të tubuara dy me pak se kampioni Besa FamGas. Edi është personalitet i vitit në hendboll apo që i dha shpirt Prishtinës, që tani është kandidatë për të gjitha trofetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera