Bum Kosovë, bum Gjermani, ku po shkon në vëmendje - Bota Sot
Bum Kosovë, bum Gjermani, ku po shkon në vëmendje

Hendboll

Bum Kosovë, bum Gjermani, ku po shkon në vëmendje

Nga: Kemajl Goca Më: 23 maj 2018 Në ora: 11:21
Beba e Huber

Kur iku nga Kosova, disa thanë se mori fund puna e saj. Sepse disa parashikoni se po i vjen fundi cilësisë së saj. Ëështë fjala për shqiptaren nga Gostivari, hendbollisja Bellma Beba, që nga Kastrioti i Ferizajt shkojë në Prishtinë dhe pastaj në Gjermani, në ekipin HSG Würm-Mitte.

Por Beba sa ishte në Kosovë kudo që veshi fanellën edhe fitonte trofe! Bum në Kosovë, bum në Gjermani dhe vazhdimisht është në vëmendje të dashamirëve të këtij sporti. E para, me HSG Würm-Mitte janë ngritur në Bundesliga III dhe Bellma premton më shumë se 100 përqindshin.  Parashikimet e disave nuk dolën të sakta, Bellma ka 28 vjet dhe është në ritmin e lartë. Treguesi më i mirë janë 147 gola të shënuara për 23 ndeshje nga gjithsej 26-të, duke dëshmuar super cilësitë e saja.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera