Lulëkuqja e atdheut!...

Kultura

Lulëkuqja e atdheut!...

Nga: Sami ARIFI Më: 6 prill 2021 Në ora: 10:22
Sami Arifi

Ju s’jeni si tjerat,

n’lashtësi dalloni!

Me aromë të këndshme,

frymarrëjen lehtësoni!

 

Jeni trashigimtare nëpër gjenerata,

asnjëherë n’furtuna rrënjët si patët t’thata!

Ju i dhatë natyrës gjithmonë hijeshi,

me aromë t’kënshme dhe shumë bukuri!

 

Tani ju qëndroni n’kushte t’mira klimatike,

me aromë t’këndëshme me bukuri mahnitëse!

Jeni t’afirmuar me përplotë vizitor,

shkëlqsia e juaj sot qëndron n’oborr!...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat